בדיקות חשובות לקביעת איכות המים

 
יש הרבה דברים שבלעדיהם לא נוכל לחיות בעידן המודרני שבו אנחנו חיים, ואין ספק שאחד מהדברים האלה הם מי השתייה שלנו. אתם באמת יכולים לדמיין שנחזור לימים שבהם היינו צריכים ללכת באופן פיזי למאגר מים כדי לקחת משם מי שתייה? עם זאת, חשוב לדעת שאומנם היום המים מגיעים עד אלינו הביתה, אך הם עדיין מגיעים ממאגרי מים שבהם הם עומדים. זו הסיבה הראשונה לכך שצריך לעשות למים האלה בדיקות מידי פעם, שכן מים עומדים עלולים להכיל חיידקים רבים. בנוסף לכך, זו גם הסיבה לכך שהמים שמגיעים לברזים שלנו צריכים לעבור סינון מקצועי ביותר, שכן הבדיקות שנערכות למאגרי המים לא אחת מוכיחות שהמים מכילים גם חומרים כמו פלואור, אבנית ואפילו חלודה. חשוב להבין שיש לא מעט בדיקות חשובות שצריך לעשות לכל מאגר מים כדי לוודא שהוא לא מהווה סכנה, וזה נכון לא רק לגבי מאגרי מי שתייה אלא גם לגבי בריכות וצנרות בניין.

כיצד ניתן לשמור על איכות מי השתייה?
המטרה של בדיקות מים היא תחילה להבין מה המצב של המים והאם הם מלאים בחומרים רעילים, ועל פי התוצאות ניתן יהיה להחליט איך להגן עליהם או איך להעלות את האיכות שלהם. בדרך כלל מדובר על בדיקות שנעשות בעזרת דיגום מים שזו פעולה פשוטה: לוקחים דגימת מים מכל מאגר מים שבו רוצים לבדוק את האיכות ומעבירים אותם למעבדה לצורך בדיקה מעמיקה. אחת מהדרכים הטובות והמשוכללות ביותר לשמור על רמת מים גבוהה היא בעזרת מז"ח, וזו הסיבה שבגללה רואים היום את המכשיר הזה בכל מערכת מים. המשמעות של המילה מז"ח היא מונע זרימה חוזרת והוא למעשה אביזר אינסטלציה שמורכב ישירות על מערכת מי השתייה. המטרה שלו היא אחת ויחידה: למנוע את חדירתם של מים מזוהמים ממערכות אחרות למערכת של מי השתייה. הוא מונע מעבר למי השתייה ממערכות של הסקה וכיבוי אש, ממערכות של דישון לגינה ועוד, ולכן הוא למעשה מסייע לנו לשמור על איכות מים גבוהה. פעמים רבות בעזרת בדיקות מים אפשר לדעת האם המז"ח אכן עדיין עושה את פעולתו, הם הוא בכלל הותקן או האם יש חריגה בתקנים והוא כלל לא קיים במערכת מים מסוימת שאותה בודקים.

מי מבצע בדיקות לאיכות המים?
חשוב לדעת שלא מדובר על עניין של מה בכך כי איכות המים משפיע על איכות החיים ועל הבריאות של כל אחד ואחד מאיתנו. זה נכון לגבי הצנרת של הבניין שבו אתם חיים, לגבי מאגר המים שממנו אתם שותים ולגבי הבריכה שבה אתם שוחים שלוש פעמים בשבוע. לכן חשוב כל כך לפנות אל המומחים בתחום ולהזמין מהם שירות של בדיקת איכות המים, כי יש צורך בניסיון וגם בציוד המתקדם ביותר בתחום.